Головна | Реєстрація | Вхід | RSS



























Вівторок, 25.06.2019, 20:54

Солонянська
середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів
Солонянської районної ради Дніпропетровської області

сайт заступника
директора школи з НВР
Бондар
Вікторії Олександрівни


























































 

Моя Україна -
Єдина Країна
Меню сайту
Категорії розділу
Трудові відносини [4]
Робочий час [5]
Правовий захист [6]
Соціальне страхування [3]
Відпустки [8]
Оплата праці [10]
Пенсійне забезпечення [10]
Охорона праці [2]
Статистика
» Зареєструвалось на сайті
Всього: 1065
» Із них
Адміністраторів: 2
Модераторів: 1
Провірених: 0
Користувачів: 1060

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
[Хто сьогодні нас відвідав?]

Форма входа
Ресурсний центр
Солонянщини
  • СШЛНІТ
  • Солонянський РНМК
  • Відділ освіти
  • СМС (Солонянська Мережева Спільнота)
  • *****
  • РМО вчителів біології та хімії
  • РМО вчителів географії
  • РМО вчителів іноземної мови
  • РМО вчителів інформатики
  • РМО вчителів курсу "Основи здоров'я"
  • РМО вчителів курсу "Захист Вітчизни"
  • РМО вчителів математики
  • РМО вчителів музичного мистецтва
  • РМО вчителів образотворчого мистецтва
  • РМО вчителів початкових класів
  • РМО вчителів російської мови
  • РМО вчителів суспільствознавства
  • РМО вчителів трудового навчання
  • РМО вчителів української мови та літератури
  • РМО вчителів фізики
  • РМО вчителів фізкультури
  • *****
  • Психологічна служба
  • Сайт логопеда
  • Виховна робота
  • Відзначаємо подію
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

    Каталог статей

    Головна » Статті » Профком » Відпустки

    Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць щодо прав працівників, які мають дітей, на додаткову відпустку повідомляє.

    Відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки» щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається певним категоріям працівників, які мають дітей.

    Відповідно до закону відпустка надається: жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину; одинокій матері; батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі); особі, яка взяла дитину під опіку; одному із прийомних батьків.

    За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

    Міністерство соціальної політики України листом від 20.10.2011р. № 307/13/133-11 надало роз’яснення, згідно з яким додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, є соціальною відпусткою і надається повної тривалості у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після.

    Отже, працівник має право на отримання такої відпустки протягом календарного року незалежно від місяця року (січень, лютий тощо), в якому дитині виповнилося 15 років або 18 років (в залежності від підстави надання відпустки).

    При наданні соціальної відпустки одинокій матері слід враховувати положення Закону України «Про відпустки» (п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону) та роз’яснення Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6.11.92 р. № 9, згідно з якими право на додаткову відпустку мають: жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька (в тому числі і розлучена жінка, яка виховує дитину без батька).

    Статтею 19 Закону України «Про відпустки» визначено вік дітей для надання права на додаткову оплачувану відпустку тільки для такої категорії, як «жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років».

    Для визначення віку дитини-інваліда, усиновленої дитини, дитини, яка перебуває під опікою, дитини в одинокої матері (батька) варто керуватися нормами Законів України «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», відповідно до яких дитиною визнається особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

    Зокрема, жінка, яка виховує дитину-інваліда, має право на додаткову оплачувану відпустку до досягнення дитиною 18 років (повноліття), яка надається повної тривалості в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після цієї дати.


    Джерело: http://pon.org.ua/socialny-zahyst/vidpustky/2157-dodatkova-vidpustka-pracivnikam-yaki-mayut-ditej.html
    Категорія: Відпустки | Додав: Elena01 (22.03.2013)
    Переглядів: 481 | Теги: двоє дітей, додаткова відпустка, профком | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]
    Цінуємо свій час
    Пошук
    Наші будні
    А чи знаєте Ви, що?... (спортивна тематика)

    В греко-римской борьбе не бывает ничьей, всегда должен определяться победитель.

    Друзі сайту
    Освітній портал Дніпропетровщини













    Copyright MyCorp © 2019
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz